W dniu 26 października 2018 r. odbyło SIĘ W naszej Szkole Wyjątkowe międzypokoleniowe spotkanie, podczas którego wysłuchaliśmy wspomnień pana Stanisława Popowskiego oraz pana Jana Rybaka (ucznia Powstania Warszawskiego). Wysłuchaliśmy, JAK wyglądała codzienność w Warszawie PO II wojnie światowej oraz w okresie Powstania Warszawskiego. Spotkanie zostało zorganizowane Przy Współpracy oo Fundacja Animacja, ktorej Przedstawiciel – pan Przemysław Olszewski – zaprezentował felietony Wiecha i Komiksy stworzone na podstawie opowieści Seniorów z warszawskiej Pragi. Uroczystość została zakończona poczęstunkiem – przepysznym tortem. Dziękujemy serdecznie zaproszonym gościom za wspaniałą, niecodzienną Lekcje Historii.