W ramach Laboratorium Przyszłości nasi uczniowie zapoznali się z programem Tinkercad, służącym między innymi do projektowania w środowisku 3D. Dowiedzieli się, w jaki sposób wykonać projekt przeznaczony do druku 3D, jakich materiałów eksploatacyjnych użyć, aby otrzymać zaprojektowany obiekt, jakie są praktyczne zastosowania drukarek 3D.
Projektowanie własnych modeli do wydruku, posługując się środowiskiem projektowym Tinkercad, nie jest łatwym zadaniem. Warto podkreślić, że praca w tym programie rozwija kreatywność uczniów, myślenie przestrzenne, oraz umożliwia wykorzystanie nowoczesnych technologii w projektowaniu i druku 3D.
W grudniu wszyscy uczniowie zaprojektują własne ozdoby świąteczne, które zawisną na szkolnej choince. Zapraszamy do obejrzenia filmiku: LaboratoriumPrzyszłościSP167