31 marca br. do naszej szkoły zawitało Mobilne Laboratorium Przyszłości realizowane przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech. Edukatorzy przeprowadzili dla uczniów klas 4-8 lekcje pokazowe i warsztaty, tworząc przestrzeń do zabawy i eksperymentów, do kreatywnego myślenia i szukania konstruktywnych rozwiązań. Uczniowie uczyli się pracy zespołowej i odkrywania szkolnych supermocy, czyli naturalnych predyspozycji. Podczas lekcji edukatorzy rozwijali zainteresowania umiejętnościami, które pozwolą uczniom wykorzystać technologię w sposób zgodny z zainteresowaniami uczniów.

Zajęcia prowadzone były na sprzęcie (takim jak drukarki 3D, roboty), które szkoła zakupiła w ramach dotacji z projektu Laboratoria Przyszłości.