Nasza szkoła wzięła udział w programie, którego celem była promocja czytelnictwa i wartościowej literatury oraz wspieranie rozwoju moralnego młodzieży, a pomocą w tym będą bezpłatne pakiety złożone z: książki „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach” – do przeczytania z uczniami, poradników „Z dzieckiem w świat wartości” i „Wychowanie przez czytanie” dla prowadzących program nauczycieli oraz ze scenariuszy zajęć na temat poszczególnych wartości moralnych, opracowanych przez Fundację.

Pod opieką nauczycieli nasi uczniowie omawiali istotę i skutki stosowania bądź zaniechania poszczególnych wartości moralnych, stworzyli też krótki film, prezentujący wartość – życzliwość. Nasz film został wyróżniony na stronie facebooka fundacji „Cała Polska Czyta dzieciom” oraz został wyświetlony podczas spotkania z autorami opowiadań zebranych w książce „Gorzka czekolada” w kinie Atlantic. Podczas spotkania  w świat wartości wprowadził nas MIKSER, rapujący filozof i animator.