10 czerwca nasza szkoła zainaugurowała cykliczną imprezę, która mamy nadzieję wpisze się na stałe w kalendarz uroczystości. Piknik Integracyjny „Dołącz do nas” to prezentacja Zespołu Szkół Nr 108, rywalizacja sportowa, dobra zabawa i moc atrakcji.

W tym roku drużyny z warszawskich szkół specjalnych, które zaszczyciły nas swoją obecnością, walczyły o Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół Nr 108 wykonując różne zadania np. rozwiązywali łamigłówki logiczne, zmierzyli się z wiedzą o piłce nożnej, pokazali swoje umiejętności sportowe.

Dla najmłodszych przygotowane było stanowisko malowania twarzy, rysowania kredą i puszczania baniek mydlanych. Atrakcją z pewnością był przyjazd staży pożarnej i możliwość wejścia do prawdziwego wozu strażackiego. Wszyscy zaproszeni goście mogli posilić się przy grillu, zjeść coś słodkiego.

Piknik zakończył się uroczystym podsumowaniem projektu WIE Fizyka nie tylko dla naukowca, który był realizowany w naszej szkole.