W dniu 23.10 2023 Nauczyciele naszej szkoły Pan Arkadiusz Gruszewski i Pani Anna  Wróblewska oraz uczniowie klas IV, V, VI   udały się na wycieczkę do Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Wyjście zorganizowano we współpracy z bibliotekarzem naszej szkoły Panią Natalia Sójką z okazji Bibliotek Szkolnych który przypada na miesiąc październik. Uczniowie zwiedzały gmach Biblioteki podziwiali jego oryginalny wystrój i architekturę oraz mogli oglądać ogrody, które są zaprojektowane na dachu  budynku  z którego rozlega się panorama na Wisłę.

Następnym miejscem, które odwiedziliśmy było Krypty Warszawskiej Bazyliki św. Jana Chszciciela na Starym Mieście. W ramach  zbliżających się świąt Wszystkich Świętych oraz Edukacji Kulturalnej zrealizowaliśmy akcje „Mam tak samo jak ty…” Uczniowie dowiedziały się o ciekawym  miejscu na mapie Warszawy  a mianowicie krypty Bazyliki w których są groby  znanych i zasłużonych dla  Polski ludzi: grób pierwszego prezydenta Niepodległej Rzeczypospolitej Gabriela Narutowicza, Henryka Sienkiewicza, Książąt Mazowieckich, Ignacego Mościckiego i innych słynnych osób.