Już po raz dwudziesty siódmy w dniach 9 – 11 marca 2017 r. w ramach Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego odbyły się „Prezentacje liceów i techników”. Była to znakomita okazja do przedstawienia oferty edukacyjnej przez szkoły ponadgimnazjalne. Jak co roku Targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży gimnazjalnej z Warszawy i województwa mazowieckiego. Stoiska wystawiennicze przygotowało 112 szkół. Każdy uczeń odwiedzający Salon mógł dowiedzieć się, jakie klasy specjalistyczne i rozszerzenia nauczanych przedmiotów są planowane w liceach ogólnokształcących oraz jaka jest oferta kształcenia zawodowego w technikach i branżowych szkołach I stopnia. Gimnazjaliści mieli także możliwość bezpośredniej rozmowy z nauczycielami i uczniami ze szkół ponadgimnazjalnych. Każdy mógł też osobiście sprawdzić, jakie są efekty kształcenia zawodowego: spróbować wypieków cukierniczych, lodów przygotowywanych na miejscu, kawy parzonej przez baristów, podziwiać zręczność żonglujących barmanów oraz zmienić wygląd dzięki nowej fryzurze wykonywanej przez uczniów zdobywających zawód fryzjera i technika usług fryzjerskich.
Ciekawym elementem Salonu było „Miasteczko zawodów”, w którym Centrum Kształcenia Praktycznego prezentowało w sposób warsztatowy różne zawody, np. budowlane.
My też tam byliśmy!!!!

informator2017